Niezawodność

W naszych recenzjach definiujemy jakość jako miarę pewności, że panele fotowoltaiczne danej marki będą nam służyć dłużej niż 25 lat. Jak to sprawdzić? Najważniejsze czynniki według nas to długość gwarancji produktu, wyniki testów niezawodności oraz wytrzymałość mechaniczna.

Gwarancja produktu: Kupując panele słoneczne LONGi zyskujesz standardową, 10-letnią gwarancję na brak wad produkcyjnych. To najważniejsza część składowa oceny jakości, ponieważ zabezpiecza właściciela instalacji przed ewentualnymi problemami. LG, czy SunPower oferują ponad dwukrotnie dłuższą gwarancję produktu (25 lat), a więc LONGi nie jest tutaj faworytem, co rzutuje na końcową ocenę.

Niezawodność wg. PVEL: Panele LONGi zdobyły wszystkie cztery nagrody TOP PERFORMER w ostatnich testach niezawodności PVEL 2019. Jest osiągnięcie o tyle bardziej znaczące, że testy wyśrubowano pod względem trudności. Zauważono też, że panele wyprodukowane przy technologii PERC nie radziły sobie z testem wilgoci i ciepła. Panele PERC Longi jako jedne z nielicznych zdały te testy bez problemu.

Wytrzymałość mechaniczna: Panele słoneczne LONGi to czysty standard w kwestii wytrzymałości mechanicznej. Wytrzymują maksymalnie 5400 MPa nacisku na przód, 2000 MPa nacisku na tył oraz na opady gradu o średnicy gradzin równej 25 mm spadających z prędkością 23m/s.

Podsumowując, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że produkty LONGi będą działać dłużej niż 25 lat.

Prosty montaż

Budowa panelu pozwala na bezproblemową oraz szybką instalację

Trwałość

Panele raz zamontowane będą służyć przez wiele lat