Najczęściej zadawane pytania

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Fotowoltaika nie jest droga. Ceny systemów fotowoltaicznych zaczynają się już od ok. 18 000 zł za zestaw o mocy ponad 3 kWp, taka moc pokryje z łatwością zapotrzebowania większości gospodarstw domowych.

Nie ma ograniczeń, wszystkie urządzenia z których korzystamy w domu, w tym ogrzewanie elektryczne.

Polska ma bardzo podobne warunki nasłonecznienia co Niemcy, którzy są europejskimi liderami w produkcji energii słonecznej. Średnie nasłonecznienie w Polsce daje roczną produkcję w przybliżeniu 110-150 kWh energii elektrycznej z m2 panela fotowoltaicznego.

Panele fotowoltaiczne instalujemy na dachu lub na gruncie, łączymy je w całość kablem, który następnie wpinamy do inwertera. Nasz inwerter zmienia prąd stały w prąd zmienny, który jest podłączony bezpośrednio do naszej sieci. Takie połączenie nadaje priorytet energii słonecznej, przez co najpierw pobierana jest energia wytworzona przez panele fotowoltaiczne a w drugiej kolejności płatna z zakładu

Nie. Nasze panele przechodzą testy wytrzymałościowe. Grad, silny i porywisty wiatr oraz opady śniegu nie zagrażają w żaden sposób naszym panelom.