Fotowoltaika to dobry wybór dla domu i firmy

We współczesnych czasach energia elektryczna jest niezbędna do normalnego funkcjonowania gospodarstwa domowego i jednostki ludzkiej. Przemysł energetyczny w Polsce korzysta obecnie z różnych źródeł dostarczania prądu, jednak „zielona energia” nie jest jeszcze niestety powszechna na terenie naszego kraju.

Wszystko zmierza ku dobrym zmianom, ale na to potrzeba czasu. My już teraz chcemy przekonać Państwa do skorzystania z odnawialnych źródeł energii, ponieważ są one przyjazne środowisku, ale również przyjazne Państwa portfelowi. Jak jest to możliwe?

Wielu Polaków stawia sobie pytanie: czy należy inwestować w fotowoltaikę i czy jest to warte przysłowiowego zachodu?

Odpowiedź jest krótka – oczywiście! Inwestycja w fotowoltaikę i panele słoneczne to inwestycja długofalowa, ale bardzo korzystna w perspektywie przyszłości. Mówiąc kolokwialnie, za kilka lub kilkanaście lat zwróci się ona Państwu z nawiązką. Ile dokładnie trwać będzie ten proces? Według naszych szacunków i doświadczenia w branży, będzie to przedział czasowy od ośmiu do dziesięciu lat. A jak wyglądają wspomniane oszczędności? Użytkownicy paneli solarnych, którzy już kilka lat temu zdecydowali się an ich montaż, mówią o oszczędnościach rzędu nawet trzech tysięcy złotych w skali roku.

Energia fotowoltaiczna jest pozyskiwana całkowicie z promieniowania słońca, dlatego nie ma konieczności używania paliwa do wytwarzania prądu przez panele solarne. Jest to więc rozwiązanie w stu procentach przyjazne środowisku.

Z tego miejsca warto nadmienić o przeciwwskazaniach dotyczących instalacji systemu solarnego. Kto nie powinien decydować się na taki krok i w jakich sytuacjach odpuścić? Fotowoltaika nie będzie opłacalna w przypadku budynku, z którego zamierzamy się wyprowadzić zanim inwestycja zacznie nam się zwracać. Jeśli natomiast w najbliższym czasie wymianie ma ulec dach, warto poczekać na nowe poszycie i dopiero wtedy zainstalować panele solarne. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kosztów, które musielibyśmy ponieść wskutek demontażu paneli i ich ponownego zamontowania. Warto też zwrócić uwagę na stopień zacienienia obiektu, w którym mieszkamy. Jeśli jest on bardzo duży, panele nie będą pracować z odpowiednią wydajnością.

Jeśli jednak w Twojej lokalizacji nie ma wspomnianych powyżej przeciwwskazań, skorzystaj z szansy na duże oszczędności i jednocześnie zrób coś dobrego dla naturalnego środowiska – zainstaluj panele solarne! Warto wspomnieć, że państwo oferuje atrakcyjne programy wsparcia z wysokim dofinansowaniem dla inwestorów.

Dodatkowe informacje

Panele słoneczne
Panele słoneczne przekształcają światło słoneczne w prąd stały.
FALOWNIK

Falownik przetwarza energię słoneczną na prąd przemienny o napięciu 240 V, odpowiedni dla urządzeń gospodarstwa domowego

DOM

Twój dom wykorzystuje energię elektryczną przede wszystkim z paneli słonecznych, a dodatkowe zapotrzebowanie jest dostarczane z sieci.

LICZNIK

Licznik mierzy produkcję i zużycie energii elektrycznej pod względem innowacyjności.

SIEĆ ELEKTRYCZNA

Wszelkie nadwyżki energii są doprowadzane do sieci elektrycznej.

OGRÓD
Wykorzystaj strategie win-win, aby zapewnić proaktywną dominację w przyszłości.
how-to